خانه / دسته بندی موضوعی / آرامش / دانلود کتاب صوتی با خالق هستی – جی پی واسوانی

دانلود کتاب صوتی با خالق هستی – جی پی واسوانی

Ba Khaleghe Hasti - G.P.Vasvani - Part 1

تهیه و اجرا: الهام رمضانی – طباطبائی

این کتاب بدون نگاه کردن به دین و مذهب خاصی ، اصول و روش های جامع و درست را برای برقراری ارتباط با خدا و جهان هستی را به ما معرفی کرده و قوانینی را گویا شده که دانستن آنها و عمل کردن به آنها به ما کمک می کند زندگی بهتر و زیباتری داشته باشیم. آرامش از دست رفته و تشویش ذهنی بوجود آمده در زندگی روزمره ما تنها با ارتباط با خدای بزرگ و خالق هستی امکان پذیر است و کسی که به غیر از این روی می آورد در نهایت به پوچی می رسد.انسانی که تمام وجودش عشق و محبت به تمام ذرات هستی است، جز عشق و محبت نمی بیند و چیزی غیر از این دریافت نمی کند . اتفاقها و وقایع ممکن است همان اتفاقها و وقایع عادی زندگی خود ما باشد ولی دید و طرز فکر این انسان است که تغییر کرده و عادی نیست برای مثال کسی که عاشق می شود صبح که از خانه بیرون می آید می گوید چقدر دنیا زیبا و قشنگ شده ، حتی صدای بوق ماشین ها برای او زیباست . او آسمان را ، زمین را ، خیابان را همه و همه را زیبا می بیند. با اینکه هیچ کدام از آنها تغییر نکرده اند و فقط و فقط این خود اوست که تغییر کرده است و در نهایت به این جمله می رسیم که می گوید می خواهی جهانت و یا زندگیت را تغییر دهی خودت و طرز فکرت را تغییر بده …

نویسنده و قصه پرداز فرانسوی برای گریز از دست طلبکاران و مامنی آرام به کاخ ساشه در بیشه‌زارهای پیرامون شهر تور رفت و کنت دومارگون دوست او زمینه آسایش و آرامش او را برای نوشتن فراهم آورد. بالزاک در کاخ ساشه از میزبان خود اجازه گرفت که هر وقت می‌خواهد بخوابد و هر وقت مایلست غذای خود را صرف کند و هیچ از خادمان منزل بدون اجازه او داخل اتاقش نگردند ، کنت دومارگون این فرمان را به همه صادر کرد . تمام شب آخر را که داستان به پایان می‌رسید بالزاک ناله کرد و با خود سخن گفت و سرشک از دیده بارید . تقریبا ً ساعات اولیه بامداد بود که آخرین سطور را بر صفحه کاغذ آورد و همین که آخرین سطور را بر صفحه کاغذ آورد و همین که آخرین کلمه را نوشت ناگهان از جای برخاست ، پنجره ها را باز کرد ، درها را گشود و همه ساکنان قصر را از خواب بیدار کرد ، آنگاه در برابر دیدگان حیرتزده آنان گفت : « دوستان من ، کتاب من تام شد ، آنرا بخوانید و مانند من بر سرنوشت قهرمانان آن اشک بریزید …

بابا گوریو جاودانی شد و در بین مردم و هنرشناس و ادب دوست ضرب‌المثل شد و مظهر پدرانی شد که مال و جان و هستی خود را همراه با یک عشق بی شایبه به پای فرزندان خود نثار می‌کنند و در عوض چیزی جز بی‌مهری و ناسپاسی نمی‌بینند . در بخشی از این اثر می‌خوانیم :« باباگوریو : دخترهای دلبند من … دخترهای دلبند من … چرا آنها را به بالین من نیاوردی ؟ آن‌ها نمی‌دانند که من بیمارم ؟… آنها نمی‌دانند که لحظه‌های آخر زندگی را پشت سر می‌گذارم … بگو کریستف ، چرا آنان را خبر نکردی ؟ چه شده که اینطور متفکر و اندوهگین نگاهت را پایین انداخته‌ای … حرف بزن … در این لحظه آخر عمرم به من دروغ نگو …کریستف : آقا من بسراغ آنها رفتم اما هیچکدام نیامدند …باباگوریو : پس هیچ کدام نخواهد آمد … آن یکی خواب است و آن دیگری بی‌حوصله است زیرا با شوهرش گفتگویی داشته است . بسیار خوب … پس باید مرد تا فهمید مهر فرزندی چقدر است ؟ باید در تنهایی و بی کسی جان داد تا متوجه شد که جگرگوشگان ما تا چه پایه ما را دوست می دارند. 

 

 

با خالق هستی

===========================================

دانلود با حجم 25 مگابایت

توجه ! دوست عزیز برای دانلود تمامی مطالب سایت باید ابتدا عضو شوید و سپس نسبت به تهیه اکانت ویژه اقدام نمایید.
 مطالب این سایت چندین میلیون تومان ارزش دارد. شما با پرداخت کمتر از 8 هزار تومان میتوانید به تمامی مطالب دسترسی داشته باشید.

 

درباره مدیر سایت

درود بر شما. تیم دانلود برای موفقیت سعی کرده است بهترین مطالب را برای شما جمع آوری کند. باور ما بر این است که شما هم مثل میلیون ها نفر دیگر در سراسر جهان می تونید با بهره گیری و عمل دقیق به مطالب جمع آوری شده در این سایت به راز موفقیت، ثروت و آرامش دست پیدا کنید!

حتما ببینید

دانلود کتاب حکایت دولت و فرزانگی اثر مارک فیشر + کتاب صوتی

روزگاری جوانی هوشمند می‌زیست که می خواست دولتمند شود. او به ستاره بخت خود اعتقاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *