خانه / دسته بندی موضوعی / روانشناسی / ۶ راه ساده برای اینکه فرد مثبتی باشیم

۶ راه ساده برای اینکه فرد مثبتی باشیم

PositiveMan

۶ راه ساده برای اینکه فرد مثبتی باشیم

در سال ۱۹۹۴ پروفسور ماسارو اموتو آزمایشاتی را بر روی آب انجام داد. آزمایش از این قرار بود که شکل کریستالهای آب را پس از گفتن کلمات مثبت و نواختن موزیکی ملایم مورد بررسی قرار دادند. سپس شکل کریستالهای آب را پس از گفتن کلمات و جملاتی منفی و نواختن موزیکی تند بررسی کردند. نتیجه بسیار شگفت انگیز بود. در حالت اول کریستالهای آب شکل منظم و زیبایی به خود گرفته بودند. اما در حالت دوم شکلی نامنظم داشتند.

از این آزمایش چه نتیجه ای می توانیم بگیریم؟ در حدود ۷۰% وزن بدن انسان را آب تشکیل می دهد. با توجه به آزمایش فوق اگر از این جمله زرتشت بزرگ که فرموده است “گفتار نیک، کردار نیک، پندار نیک” پیروی کنیم و خود را به این موضوع عادت دهیم که در هر زمانی این جمله پر مغز سرلوحه تمامی امورمان باشد، قطعاً کریستالهای زیبایی در ما شکل می گیرد و این زیبایی مطمئن باشید به دنیای بیرون شما نیز اثر خواهد گذاشت. زیرا دنیای بیرون انسان ساخته ذهن (دنیای درون) اوست. تفکر مثبت بر زندگی شخصی شما، ارتباط شما با مشتریانتان و در نهایت اجتماع شما تاثیر گذار است. آیا با این موضوع موافقید؟ حال اگر می خواهید بدانید چگونه می توانید تفکر مثبت را در خود پرورش دهید، با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

سوال مهم این است که در دنیای پر از اخبار و حوادث منفی چگونه می توان مثبت بود و از آن مهمتر مثبت باقی ماند. در ادامه به شش ایده در این خصوص اشاره می کنیم.

۱- شکرگذار باشید. مهم نیست چقدر در زندگی شما مشکلات وجود دارد.

هر زمان که از خواب بیدار می شوید، این موضوع را به سان هدیه ای از جانب خداوند بدانید. پس از بیداری، ناگهان به این فکر می کنید که چقدر امروز کار می بایست انجام دهید. مهم نیست. شکرگذار باشید. فقط به این موضوع فکر کنید که چندین نفر وجود دارند که بیکار هستند و مدت زمان طولانی است که در جستجوی کار مناسبی هستند مانند شغل شما هستند تا امورات خود را بگذرانند. شب گذشته را به خاطر می آورید که با همسر خود مشاجره کردید؟ دست از این کارها بردارید. بروید و او را در آغوش گرفته و از او بابت اینکه در زندگی همراه شماست تشکر کنید. اگر این کار برای شما مشکل است، به این موضوع فکر کنید که چندین دختر و پسر مجرد وجود دارند که به دنبال شریک مناسبی جهت زندگی هستند.

۲- لبخند زدن را فراموش نکنید.

سعی کنید انسان شوخ طبعی باشید. این موضوع به معنی لودگی و مسخره کردن دیگران جهت خندیدن نیست. اینکه بتوانید نکته های ظریفی را برای اطرافیان خود بیان کنید و یا در کنار فردی باشید که اینگونه است موجب افزایش ذهنیت مثبت در شما می گردد. طبق تحقیقاتی که انجام شده خنده موجب بهبود روند درمان بیماران سرطانی و حتی افزایش شیر مادران می شود. از سویی دیگر با لبخند شما جوانتر و شایسته تر به نظر می آیید.

۳- دوستانی مناسب انتخاب کنید.

باور کنید افکار منفی مانند بیماریهای واگیردار بوده و از فردی به فرد دیگر منتقل می شوند. متاسفانه سرعت گسترش افکار منفی از افکار مثبت بیشتر است. بنابراین خود را در میان افراد عجول، بازنده و شاکی قرار ندهید. این جمله را همیشه به خاطر بسپارید که ” اگر فرد شاکی در بهشت نیز باشد بازهم دست از شکایت بر نمی دارد”. سعی کنید از این افراد دوری کنید. در مقابل دوستانی که از شما حمایت کنند، در شما تحرک و انگیزش ایجاد کنند و افکار و رفتار مثبتی داشته باشند، بیابید. دیر یا زود شما جریان مثبت انرژی ایشان را در خود احساس می کنید.

۴- عمل کنید. فقط حرف نزنید.

به این بیت زیبا از حکیم فردوسی توجه کنید:

“بزرگی سراسر به گفتار نیست                    دو صد گفته چون نیم کردار نیست”

بیت فوق اشاره به اهمیت عمل کردن در مقابل سخن گفتن دارد. اینکه صرفاً بخواهید در مورد شخصی یا چیزی فقط سخن بگویید، به تدریج شما را تبدیل به یک منتقد می کند. زمانی که شما تبدیل به یک منتقد شوید، فقط زوایای منفی افراد را در عوض مشاهده بخش های مثبت آنها می بینید.

۵- کیفیت کارتان را بالا برده و به نتیجه کار اهمیت ندهید.

برای کارهایی که انجام می دهید بیشتر وقت گذاشته و کیفیت کار خود را بالاتر ببرید. این را بدانید که اگر شما با کیفیت بالایی کار کنید، نتیجه مورد نظر خود را دریافت خواهید کرد. اگر هم حالتی پیش آمد که نتیجه مورد دلخواه شما نبود، تجربه ای کسب کرده اید که منجر به عدم انجام آن اشتباه از سوی شما در آینده خواهد شد. همه در زندگی دچار اشتباه می شوند. این موضوع به خودی خود منفی و بد نیست. اشتباه نقطه آغاز راهی به سوی موفقیت است. به شرط آنکه پشتکار و جدیت در انجام آن کار را داشته باشید.

۶- به دیگران کمک کنید که بهتر باشند.

انسانها مخلوقاتی اجتماعی هستند. تمام طول عمر ما انسانها در جامعه و با دیگر انسانها سپری می شود. این موضوع واضح است که در این میان هر انسانی جهت رشد خود نیاز به کمک دیگران دارد. بنابراین اگر کارمندتان از شما تقاضای دریافت وام دارد، اگر دارای شرایط مساعدی هستید، وام را در اختیارش قرار دهید. اگر همسایه شما در تعمیر و نوسازی خانه اش از شما کمک خواست، به او کمک کنید. اگر یکی از دوستان شما شرایط فکری و روحی مناسبی ندارد و نا امید شده است، به او کمک کنید که به زندگی بازگردد. به عبارت دیگر، سعی کنید یک بخشنده بزرگ باشید. یک تحقیق روانشناسی این موضوع را به این شکل بیان می کند: “زمانیکه شما عمل خوبی برای دیگران انجام می دهید، در شما تاثیرات مثبتی مانند شادی، رضایت و مهم بودن ایجاد می کند”. این کار حتی موجب افزایش اعتماد به نفس شما نیز می شود. تمامی این تاثیرات موجب شکل گیری تفکرات مثبت در شما می شود.

 

سعس کنید این جمله را در طی روز چندین بار برای خود تکرار کنید :

من تحت تاثیر احساسات و افکار خود هستم و اکنون تصمیم دارم که فقط مثبت بیاندیشم.

 

درباره مدیر سایت

درود بر شما. تیم دانلود برای موفقیت سعی کرده است بهترین مطالب را برای شما جمع آوری کند. باور ما بر این است که شما هم مثل میلیون ها نفر دیگر در سراسر جهان می تونید با بهره گیری و عمل دقیق به مطالب جمع آوری شده در این سایت به راز موفقیت، ثروت و آرامش دست پیدا کنید!

حتما ببینید

دانلود مجموعه سخنرانی های تصویری دکتر مجد (ویژه)

و اینبار سایت دانلود برای موفقیت برای شما 16 سمینار دکتر مجد را برای شما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *