خانه / مقاله / ۷ مرحله اصلی برای رسیدن به رویاها

۷ مرحله اصلی برای رسیدن به رویاها

 

Dream

۷ مرحله اصلی برای رسیدن به رویاها

«رویاها خارق العاده ترین اتفاقات زندگی ما هستند که دنیای ما را پیش می برند» کریس ویدنر

آیا تاکنون به این موضوع فکر کرده اید که برای رسیدن به اهدافتان باید چه مراحلی را پشت سر بگذارید؟ آیا این مراحل فارغ از نوع هدف و رویای شما وجود دارند؟ آیا تضمینی وجود دارد که با پیروی از این مراحل به رویای خود دست یابید؟

سوالات فوق به سادگی قابل پاسخ‌گویی نیستند؛ اما کسانی که به اهداف خود رسیده اند تقریباً فرایند مشابهی را انجام داده اند.

در این مقاله به بررسی این مراحل می پردازیم. اگر شما برای رسیدن به اهدافتان اصرار دارید، این مراحل را مد نظر خود قرار دهید.

۱- رویا پردازی کنید.

هر تصمیم و فکری از مغز و قلب شما آغاز می شود. هر دستاورد بزرگی از ذهن یک فرد آغاز شده است. آنها با شجاعت و جرات رویا پردازی کرده اند و رسیدن به هدف خود را ممکن دانسته اند. زمانی را به خود جهت پاسخ دادن به این سوال اختصاص دهید «اگر به هدف خود برسم چه می شود؟». بزرگ فکر کنید. اجازه ندهید افکار منفی شما را ناامید کند. شما باید رویاپردازی کنید. رویاپردازی امکان تحقق اهدافتان را، اهدافی در خصوص خودتان، کارتان، خانوده و دوستانتان را به شما می دهد.

این قدم یکی از مهمترین مراحل رسیدن شما به اهدافتان می باشد.

۲- رویای خود را باور کنید.

رویای خود را بزرگ در نظر بگیرید؛ اما می بایست این رویای شما باور کردنی باشد؛ یعنی اگر اتفاقات معینی بیافتد، اگر دیگران کمک کنند و اگر شما به اندازه کافی زحمت بکشید و کار کنید هر چند رویای شما بزرگ است اما در نهایت به آن دست خواهید یافت. برای مثال: اگر شخصی هیچ سوادی نداشته باشد می تواند رویای درآمد ۵۰٬۰۰۰٬۰۰۰ دلاری در پایان سال را داشته باشد. رویا بزرگ است و باورکردنی؛ اما اگر پیرزنی که دارای بیماری آرتروز مفاصل می باشد رویای قهرمانی دو ۱۰۰ متر را در المپیک داشته باشد، این رویا هرچند بزرگ است اما باورکردنی نیست.

۳- رویای خود را ببینید.

تمام کسانی که به اهداف بزرگی دست یافته اند، عادت جالبی دارند. آنها رویاهای خود را می بینند. آنها تصویر خود را زمانی که در دفتر مرکزی شرکت ۲۵٬۰۰۰٬۰۰۰ دلاری خود به عنوان مدیر عامل در حال قدم زدن هستند، می بینند. حتی زمانی که بر روی صندلی ماشین گرانقیمت خود در پارکینگ شرکت نشسته اند و به هنگام خروج از پارکینگ نگهبان به ایشان ادای احترام می کند. آنها تمام این اتفاقات را با جزئیات به صورت تصاویر متحرک در ذهن خود می بینند.

بسکتبالیستهای NBA تصویر زمانیکه توپ داخل حلقه می افتد را می بینند. بازیکنان گلف زمانیکه با یک حرکت توپ به داخل گودال می افتد و برنده می شوند را تصور می کنند. سخنرانان بزرگ که در جهان مطرح هستند همگی روزی خود را در حال سخنرانی پر انرژی و انگیزشی در جمعی ۵۰۰۰ نفری مشاهده می کنند.

تمام موارد فوق باعث می شود ذهن کنترل بدن شما را برای رسیدن به اهدافتان در دست بگیرید.

۴- رویای خود را برای دیگران بازگو کنید.

یکی از دلایلی که بسیاری از رویاها به جایی نمی رسند این است که رویاپرداز آن را برای خود فقط در نظر می گیرد. او فکر می کند این رویای عالی فقط در ذهن او زندگی می کند و نباید به بیرون راه یابد.

کسی که می خواهد رویای او حقیقت یابد می بایست رویای خود را برای افراد زیادی بازگو کند. در این خصوص فقط به ۲ دلیل زیر اشاره می کنم.

دلیل ۱: زمانی که به صورت مکرر رویای خود را برای افراد مختلف یازگو می کنیم، شروع به باور کردن آن می کنیم. زمانی که در خصوص رویاهای خود صحبت می کنیم آن را امکانپذیر می پنداریم.

دلیل ۲: زمانی که رویای خود را برای دیگران بازگو می کنیم، به نوعی خود را متعهد و پاسخگو به انجام آن هدف قرار می دهیم.

۵- برای دستیابی به رویای خود برنامه ریزی کنید.

هر رویایی می‌بایست در نهایت به یک برنامه ریزی ختم شود. در این خصوص به این عبارت قدیمی توجه کنید: «چیزی را که برای آن برنامه ریزی کرده ای، در اختیار بگیر» رویای شما بدون برنامه ریزی محقق نمی شود. لازم است که شما استراتژی خود را جهت رسیدن به رویاهایتان مشخص کنید. به تمام جزئیات فکر کنید. تمام بخش های استراتژی و برنامه ریزی خود را به مراحل کوچک و اجزای قابل انجم تقسیم کنید. سپس یک قاب زمانی (دارای شروع و پایان) برای تکمیل هر وظیفه بر مبنای برنامه ریزی انجام شده برای رسیدن به رویایتان در نظر بگیرید.

۶- برای رسیدن به رویای خود کار کنید.

متاسفانه همیشه موفق‌ترین افراد کسانی هستند که بیشتر کار می کنند. در حالی که مردم در حال تماشای سریال «خرم سلطان» هستند، افراد موفق برای رسیدن به اهدافشان در حال کار کردن هستند.

من در این خصوص برای شما معادله‌ای را مطرح می کنم: کارهای کوچکی که انجام می دهید ضربدر زمانی که برای انجام آنها صرف می کنید، کارهای بزرگ‌تر ما را تشکیل می‌دهند. اگر هر روز زمانی را برای کار کردن بر روی ایده و رویای خود صرف کنید، در نهایت به هدف خود خواهید رسید. جنگ و صلح، رمان معروف لئو تولستوی، نیز صفحه به صفحه نوشته شده است.

۷- پس از رسیدن به هدفتان از آن لذت ببرید.

زمانی که به هدف خود رسیدید و با رویای خود زندگی کردید، مطمئن باشید که از آن لذت می برید. از مسیری که آن را به منظور رسیدن به هدفتان طی کرده اید لذت ببرید. در راه رسیدن به هدفتان به خود پاداش و جایزه دهید. زمانیکه به هدف خود رسیدید هدیه بزرگ قابل توجهی برای خود در نظر بگیرید.

کمک کنید دیگران نیز از آن لذت ببرند. بخشنده و سخاوتمند باشید. از رویای خود جهت بهبود وضعیت دیگران استفاده کنید.

حال به مرحله اول در این مقاله که آن را توضیح دادیم بازگردید و اندکی بزرگ‌تر فکر کنید.

 

درباره مدیر سایت

درود بر شما. تیم دانلود برای موفقیت سعی کرده است بهترین مطالب را برای شما جمع آوری کند. باور ما بر این است که شما هم مثل میلیون ها نفر دیگر در سراسر جهان می تونید با بهره گیری و عمل دقیق به مطالب جمع آوری شده در این سایت به راز موفقیت، ثروت و آرامش دست پیدا کنید!

حتما ببینید

مقاله: زندگینامه برایان تریسی + فایل صوتی

برايان تريسي در سال 1944ميلادي متولد شد و دوران نوجواني را در شهرپوموناي كاليفرنيا گذراند …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *